Ognisko koronawirusa w gminie Sońsk?

Ciechanowski Sanepid szuka wiernych, którzy w ostatnich dniach maja mieli kontakt w Łopacinie, gm. Sońsk z księdzem, u którego stwierdzono dodatni wynik badania na obecność wirusa Sars-CoV-2.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie prosi wiernych, którzy w dniach 30-31 maja 2020 roku brali udział we Mszach Świętych i odpuście w parafii pw. św. Leonarda w Łopacinie i mieli bliski kontakt z księdzem Redemptorystą (odległość do 2 metrów, np. spowiedź, przyjęcie Eucharystii) o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie. Wszyscy, którzy mieli bliski kontakt z księdzem, powinni poddać się kwarantannie z powodu stwierdzenia u księdza dodatniego wyniku badania SARS-CoV-2 – czytamy w komunikacie.

Ciechanowski Sanepid podaje numery telefonów, pod które można dzwonić w tej sprawie: 23 672 33 13, 506 126 118, 608 361 172. 

W powiecie ciechanowskim do tej pory obecność koronawirusa stwierdzono u 5 osób. Wszystkie już wyzdrowiały. Od dawna nie ma nowych zachorowań.