Okradają domy jednorodzinne

Przychodzą między 14., a 20. Kradną gotówkę, biżuterię i elektronarzędzia. Przestępców szuka policja i jednocześnie apeluje do mieszkańców o ostrożność.

Włamywacze upatrzyli sobie domy jednorodzinne w Ciechanowie i w Chruszczewie (gm. Ciechanów). Od początku roku policja odnotowała cztery takie włamania.  – Policjanci ustalili, że sprawcy działali w godzinach popołudniowych i wieczornych (14.-20.) dostając się do środka poprzez drzwi tarasowe i okno – relacjonuje rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym..

– Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść – mówi kom. Jolanta Bym. – Apelujemy o ostrożność oraz zwrócenie uwagi na obce osoby, których zachowanie wzbudza podejrzenie oraz pojazdy, które poruszają się w rejonie osiedli. O swoich spostrzeżeniach poinformujmy Policję.