Okradali torowisko zabytkowej kolei wąskotorowej

Mławscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu mławskiego, podejrzanych o kradzież elementów torowiska zabytkowej kolei wąskotorowej w Nosarzewie Borowym.

– Ponadto jeden z zatrzymanych posiadał narkotyki. Skradzione elementy kolei wąskotorowej miały trafić na skup złomu. Obaj usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Zdarzenie miało miejsce w ostatnią sobotę (14 października) wieczorem. – Sprawcy zdemontowali elementy torowiska zabytkowej kolei wąskotorowej. O podejrzanej sytuacji powiadomił policję przypadkowy świadek. Interweniujący patrol, natychmiast po zgłoszeniu zatrzymał jednego z podejrzanych, zajętego pakowaniem metalowych podkładek i śrub. Jego wspólnik uciekł, jednak nie na długo. Został zatrzymany przez inny patrol – relacjonuje pani rzecznik. – Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu mławskiego w wieku 23 i 29 lat. W samochodzie, którym przyjechali na miejsce kradzieży, policjanci odnaleźli metalowe elementy torowiska, klucze i łomy oraz należące do 23-latka cztery porcje handlowe mefedronu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami jeden z zatrzymanych, zdemontowane fragmenty kolei wąskotorowej planowali sprzedać na skupie złomu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Za przestępstwo to grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. – Ponadto zatrzymany 23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia, dotyczące wartości zabytkowej zdemontowanych elementów. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Red

Fot. KPP w Mławie