Ola ze “Staszica” z nagrodą w Pałacu Prezydenckim

Aleksandra Lenart z Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie zdobyła wyróżnienie II stopnia w konkursie “Mistrzowie i Patrioci” zorganizowanym pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Konkurs zorganizowała Fundacja Instytut Łukasiewicza realizująca kampanię promującą wśród młodzieży wybitne postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju. – Projekt „Mistrzowie i patrioci” jest realizowany w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i służy przypomnieniu sylwetek polskich sportowców – narodowych bohaterów, którzy od 1 września walczyli z Niemcami, a od 17 września – także z sowietami – czytamy na stronie internetowej Fundacji.

Na konkurs wpłynęło prawie 1,2 tys. prac, które oceniano w dwóch etapach – najpierw przez komisję złożoną z przedstawicieli organizatora, a następnie przez jury, którego członkami byli:Ryszard Czarnecki – poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Dariusz Buza – dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Mirosława Pattenden – przedstawicielka KGHM Polska Miedź SA, partnera konkursu, Maciej Zdziarski – prezes Instytutu Łukasiewicza, Magdalena Stokłosa i Aleksandra Wójcik – współautorki dwóch części publikacji “Sportowcy dla Niepodległej”.

Laureaci konkursu „Mistrzowie i patrioci” nagrody odebrali na gali w Pałacu Prezydenckim. Każdy z 65 laureatów otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową w postaci sprzętu elektronicznego, grę planszową „Mistrzowie i patrioci” oraz publikację podsumowującą projekt.

materiał Kancelarii Prezydenta RP

Fot. Kancelaria Prezydenta RP