Opinogórska Noc Muzeów tym razem w sieci

-Wydarzenie, które gromadziło corocznie w siedzibie muzeum bardzo wielu zwiedzających, w tym roku z powodu stanu epidemii zostało przeniesione do “Muzeum w sieci” – zaprasza dzisiaj (sobota, 16 maja) Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Chcemy Państwa zabrać w niezapomnianą PODRÓŻ razem z Muzeum Romantyzmu Opinogórze. Podróżowanie jest tym, za czym tak bardzo tęsknimy, a czego w ostatnich miesiącach nie możemy doświadczać z przyczyn od nas niezależnych.

Zygmunt Krasiński, nasz wieszcz narodowy, podróżował przez całe swoje dorosłe życie. Odwiedził wiele miejsc w Europie. Podróże te były źródłem nowych doświadczeń, a także dawały natchnienie w twórczości.
Będziemy śpiewać o podróżach, o takich w nieznane, bez biletu, po niezapomniane wrażenia i wspomnienia na lata…
Ale podróż ta będzie też podróżą do celu – do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, do poznania jego zbiorów, historii, ducha, pięknego otoczenia przyrody.

I choć będzie to tylko podróż wirtualna, to może odkryje przed Państwem nowe, nieznane jeszcze rewiry, bo jak mówi norweskie przysłowie “Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki”.

Po zakończeniu tej podróży mamy nadzieję, że uznają Państwo nasze muzeum za miejsce niezwykłe i zapragną Państwo spotkać się z nami w nowej rzeczywistości już na miejscu.

Wierzymy, że w niedługim czasie będziemy mogli Państwa gościć osobiście na naszych ekspozycjach, podczas koncertów, lekcji muzealnych i też na dobrej kawie w “Gościńcu ogrodnika”.

Zapraszamy!

Strona Muzeum Romantyzmu w Opinogórze/ Muzeum w Sieci – http://muzeumromantyzmu.pl/muzeum-w-sieci/

Strona Muzeum Romantyzmu w Opinogórze na fb – https://www.facebook.com/Muzeum-Romantyzmu-w-Opinog%C3%B3rze-664990543571660/