Opinogórskie Muzeum Romantyzmu zaprasza wirtualnie

Publikujemy tekst dyrektora placówki Romana Kochanowicza.

Szanowni Państwo,

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze w ramach walki z wirusem SARS-CoV-2 (Koronawirus) od dnia 12.03.2020 r. pozostaje zamknięte dla odwiedzających do odwołania z jednoczesnym anulowaniem w tym czasie wszystkich imprez kulturalnych. Ograniczyliśmy w tym czasie ilość pracowników wykonujących swe obowiązki w siedzibie instytucji niezbędnych do zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania naszego muzeum.

Przygotowaliśmy dla Państwa od poniedziałku 23 marca 2020 r. projekt „Muzeum w sieci” – chodź ograniczone, ale nie pozwalające nam z Państwem utracić kontaktu. Jest to muzeum w internecie, prezentujące zbiory i każdy inny efekt wspólnej pracy, którą wykonują nasi pracownicy zdalnie. Zachęcamy wszystkie pokolenia do udziału w konkursach i zabawach oraz do dzielenia się najpiękniejszymi wspomnieniami. Jak pisał bowiem Zygmunt Krasiński w liście do ojca gen. Wincentego Krasińskiego “(…) wspomnienia są największą częścią szczęścia człowieka (…)”. (Genewa 1830 r.)

Myślę, że ten stan nie będzie trwał długo i wróci do nas normalność. Przyjdzie wiosna. Kawa i ciasto w naszej kawiarni, muzyka na koncertach i spacery w parku z krzykiem pawi i śpiewem ptaków w tle przywrócą nam piękną poprzednią rzeczywistość.


Zapraszamy do zapoznania się z tą ciekawą formą realizacji zawodowej naszych pracowników. Dziękujemy za wyrozumiałość. Życzę spokoju, poczucia bezpieczeństwa i zdrowia.


Roman Kochanowicz
Dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze