„Orlątko – syn Napoleona” – nowa wystawa w Muzeum Romantyzmu

27 września w Oficynie Dworskiej Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się wernisaż wystawy „Orlątko – syn Napoleona”.

– Na ekspozycji zaprezentowano ponad 120 eksponatów pochodzących z kolekcji Agnieszki Fulińskiej. Liczący prawie 3 tys. zbiór kolekcjonerski składa się z: malarstwa, grafiki, rzeźby, rzemiosła artystycznego, przedmiotów codziennego użytku i ceramiki – relacjonują opinogórscy muzealnicy. – Po ekspozycji oprowadziła kurator wystawy Pani Agnieszka Fulińska. W swej opowieści nie tylko przybliżyła uczestnikom postać Orlątka, ale także zdradziła wiele bardzo ciekawych, i niekiedy nie znanych szerszej publiczności, historii związanych z prezentowanymi eksponatami.

Wystawę będzie można oglądać do końca marca 2026 r. Muzeum Romantyzmu serdecznie zaprasza.

red

Fot. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze