Orszak Trzech Króli znów przeszedł przez Przasnysz

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Orszak Trzech Króli ponownie przeszedł ulicami Przasnysza. Patronat honorowy nad Orszakiem objął starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

– Po Eucharystiach w trzech przasnyskich kościołach parafialnych królowie poprowadzili swoje orszaki w kierunku Rynku Miejskiego w Przasnyszu, aby oddać symboliczny pokłon nowonarodzonemu Chrystusowi. Uroczysty orszak uformowali także wierni zmierzający do kościoła parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Świętym Miejscu – informuje przasnyskie Starostwo Powiatowe. – Z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu wraz z wiernymi wyruszył Król Kacper, z parafii O. Pasjonistów przemaszerował niebieski orszak Króla Baltazara, a zielony pochód z parafii Chrystusa Zbawiciela poprowadził Król Melchior.


Orszaki, jak każe tradycja, były kolorowe i radosne – królowie jechali na koniach, a prowadzeni przez gwiazdę dworzanie przywdzieli korony i kolorowe szaty, wędrując na czele sztandarów identyfikujących poszczególne parafialne.


– Wszystkie trzy orszaki spotykały się w symbolicznym Betlejem – przy stajence na Rynku Miejskim w Przasnyszu. Po dotarciu na miejsce, królowie w asyście swych dworzan, w barwnym trzykolorowym pochodzie okrążyli ratusz i oddali pokłon Świętej Rodzinie. Radosnej atmosferze tegorocznego święta odbywającego się pod hasłem “Niech prowadzi nas gwiazda”, towarzyszyły kolędy oraz jasełka przygotowane przez przasnyską młodzież – informuje Starostwo.

red

Fot. Starostwo Powiatowe w Przasnyszu