Ósmoklasiści piszą egzamin. Polski, matematyka, angielski

2 lipca będą znane wyniki rozpoczętego dzisiaj egzaminu ósmoklasisty. Przez trzy dni uczniowie klas ósmych sprawdzą swoją wiedzę zdobytą w szkole podstawowej. Dzisiaj był język polski, jutro będzie matematyka, a w czwartek język angielski.

W województwie mazowieckim egzamin ósmoklasisty pisało ponad 73 tysiące uczniów i ponad tysiąc uczniów z Ukrainy. W Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie do egzaminu przystąpiła ponad setka uczniów.

– Materiał trzeba cały powtórzyć, wszystkie lektury, wszystkie wzory z matematyki, trochę tego było, ale dam radę, dużo też robiliśmy na lekcjach – mówiła Kinga Grabowska. – Jestem dobrej myśli, ale siedziałam wczoraj, długo powtarzałam lektury głównie – dodała Maja Frączek.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością “Zemsty” Aleksandra Fredry i napisać tekst o przyjaźni. – Egzamin przede wszystkim otwiera możliwość dostania się do wybranej szkoły średniej. Uczniowie zabiegają też o wysokie wyniki z egzaminu ósmoklasisty – komentuje Barbara Kamińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie.

Red
Fot. Maciek Zagroba