OSP w gminie Ciechanów mają nowe władze

Po 31 latach ze stanowiska prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w gminie Ciechanów odszedł były wójt gminy Marek Kiwit. Zastąpił go obecny wójt – Stefan Pawłowski.

Zjazd Oddziału odbył się dzisiaj (sobota, 30 maja) w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie. Wśród gości obecni byli m.in. kapelan gminny ZOSP RP ks. Marek Michalski oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, st. bryg. Tomasz Gajewski. Zjazd był okazją do podsumowania działalności ustępujących władz – przedstawiono szczegółowe sprawozdania zarządu oraz komisji rewizyjnej za minioną kadencję. Szczególne wyrazy uznania skierowano do długoletniego prezesa druha Marka Kiwita, który pełnił swoją funkcję przez 31 lat. W dowód wdzięczności otrzymał tytuł prezesa honorowego.

W trakcie zjazdu wybrano nowe władze Oddziału Gminnego na kadencję 2026–2031. Prezesem został wybrany wójt Stefan Pawłowski. W skład prezydium weszli ponadto: Adam Gołębiewski i Krzysztof Kępczyński jako wiceprezesi, Mateusz Górski jako sekretarz, Marcin Wojda jako skarbnik oraz Janusz Lazarski jako komendant. Wybrana została również komisja rewizyjna, której przewodniczącym został Krzysztof Szwidowski. Funkcję wiceprzewodniczącego objął Jan Stefan Tereszkiewicz, a sekretarza – Przemysław Tokarski.

red

Fot. OSP Gąski/FB

Dodaj komentarz