Ostatni dzwonek aby przygotować realną pomoc na święta

W sobotę 19 listopada rusza ogólnopolska baza z potrzebującymi rodzinami na www.szlachetnapaczka.pl. Projekt od dwóch lat realizowany jest w Ciechanowie, w Polsce to już XI edycja.

W tym roku 25 wolontariuszy chce pomóc 20 rodzinom z terenu miasta. W dużej mierze są to rodziny wielodzietne, osoby samotnie wychowujące dzieci, w których jest choroba i niepełnosprawność a także osoby starsze i samotne. Wszyscy mają wspólny mianownik – bieda – często niezawiniona.

Paczkę można przygotować indywidualnie lub ze znajomymi. Może to zrobić każdy urząd, instytucja, firma, czy nawet szkoła. Na każdym etapie przygotowywania paczki można kontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się daną rodziną. Może on udzielić  wskazówek i odpowiedzieć na pytania, jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości związane z przygotowaniem paczki – prezentu. Finał akcji odbędzie się 10 grudnia.

Tylko w samym 2010 roku udało się pomóc ponad 8200 rodzinom w całej Polsce. Wartość paczek przekroczyła 10 mln złotych! Na Mazowszu udało się pomóc 830 najuboższym rodzinom. W akcję włączyło się 120 tys. darczyńców i prawie 6 tys. wolontariuszy. Szlachetna Paczka jest jednym z projektów, w który angażuje się najwięcej wolontariuszy. W tym roku jest ich ponad 8 tys, a na samym Mazowszu 1 tys. Szlachetna Paczka jest na półmetku. Jak będzie w tym roku? Powodzenie projektu zależy również od Was. Jednych darczyńców już poznaliśmy. W tym roku paczkę przygotowują radni miejscy z Ciechanowa. Szukamy jeszcze 19 którzy chcą włożyć do paczki rzeczy i przede wszystkim serce.

kak