Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika”. Policjanci ostrzegają!

Oszustwo „na Blika” staje się obecnie jedną z najpopularniejszych metod wyłudzania pieniędzy. Ciechanowscy policjanci ostrzegają o nowej metodzie działania przestępców i o rozwadze przy podawaniu kodów do transakcji internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny.

-Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Od pewnego czasu stosują nową metodę wyłudzania pieniędzy „na BLIK-a”. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przestępcy za ich pomocą rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie jakiegoś zamówienia czy też pożyczkę – informuje podkom. .Ewa Brzezińska z KPP Ciechanów.

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie doszło już do kilku przypadków tego typu oszustwa Aby nie paść ofiarą przestępców policjanci radzą, by weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomości z prośbą o pożyczkę. – Dbajmy o bezpieczeństwo swoich danych oraz hasła, tak aby inne osoby nie mogły wejść w ich posiadanie – apeluje podkom. Ewa Brzezińska.