Oznakuj rower na Pikniku w Regiminie

Ciechanowska Policja zaprasza i zachęca właścicieli rowerów do ich oznakowania. – Bezpłatne znakowanie rowerów przeprowadzą policjanci już jutro – 20 maja w godzinach od 13. do15. podczas Rodzinnego Pikniku Ekologicznego, który odbędzie się na boisku sportowym w Regiminie – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

Na Rodzinny Piknik Ekologiczny w Regiminie ciechanowscy policjanci przygotowali specjalne stoisko profilaktyczno-edukacyjne. W czasie pikniku funkcjonariusze przeprowadzą quizy i konkursy z nagrodami. Będą rozmawiać z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie a także zaprezentują sprzęt i wyposażenie Policji. Najmłodsi będą mogli dokładnie obejrzeć policyjny radiowóz, „zawyć syrenami” jak również usiąść za jego kierownicą. Policjanci udzielą również wszelkich informacji na temat procesu rekrutacji do służby w Policji. Ponadto osoby, które tego dnia przyjdą na piknik będą mogły oznakować swój rower. Usługa znakowania jest bezpłatna, a jej celem jest możliwość identyfikacji właściciela pojazdu w przypadku odzyskania skradzionego pojazdu.

– Osoby zainteresowane oznakowaniem jednośladu proszone są o przyprowadzenie roweru, zabranie ze sobą dowodu osobistego i dokumentów potwierdzających własność roweru. Naniesione numery trafią do policyjnej bazy danych co umożliwi łatwiejsze odnalezienie go w przypadku kradzieży. Znakowanie rowerów odbywać się będzie w godz. 13.00-15.00. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są  bardziej bezpieczne! Serdecznie zapraszamy! – zachęca mł. asp. Magda Zarembska.

red