Pamiętali o ofiarach sowieckiego terroru

Przedstawiciele Związku Sybiraków, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Nadleśnictwa Ciechanów złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary sowieckiego obozu przejściowego NKWD w Ciechanowie.

81 lat temu, wiosną 1945 r. z Ciechanowa wyjechały ostatnie transporty więźniów do sowieckich łagrów.

O obozie pisaliśmy m.in. tutaj: Jest zgoda na pomnik ofiar obozu NKWD w Ciechanowie – CiechTiVi

red

Fot. ciechtivi.pl