Pani Wacławo – dwieście lat!

Zdrowy tryb życia i zdrowa żywność, najlepiej własnej produkcji – to najkrótsza recepta na długowieczność autorstwa pani Wacławy Kolak z Gąsocina. I można jej wierzyć, bo właśnie dzisiaj (piątek, 17 kwietnia) obchodziła setne urodziny.

Z tej okazji, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, Jubilatkę odwiedziła symboliczna delegacja Urzędu Gminy Sońsk z wójtem Jarosławem Muchowskim i zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Kamilą Podlasińską. Wójt złożył pani Wacławie życzenia i wręczył bukiet kwiatów, a zastępca kierownika USC odczytała wzruszonej Jubilatce list gratulacyjny.

Jak czytamy na profilu FB UG Sońsk – Pani Wacława pochodzi ze wsi Kosmy-Pruszki i jest absolwentką szkoły rolniczej w Gołotczyźnie. Zajmowała się gospodarstwem, spełniała się także jako krawcowa. Mimo imponującego wieku, nadal jest pełna sił witalnych i jak dało się zauważyć dopisuje jej bardzo dobry humor. Zapytana, co jest receptą na długowieczność odpowiedziała, że przede wszystkim zdrowy tryb życia i zdrowa żywność, najlepiej własnej produkcji.
Nasza redakcja też przyłącza się do gminnych życzęń: Pani Wacławo – jeszcze raz 200 lat!.

Fot. FB UG Sońsk