Panie władzo! To nie ja, to brat…

Miał na koncie sześć sądowych zakazów kierowania autem, nic więc dziwnego, że zatrzymany za kierownicą próbował uniknąć odpowiedzialności podając się za… własnego brata.

W ostatnią niedzielę w Ciechanowie na ul. Mościckiego 26-letni mieszkaniec Mławy próbował wprowadzić w błąd co do własnej tożsamości policjantów z Wydziału Prewencji ciechanowskiej komendy. Mężczyzna podczas legitymowania podawał dane swojego brata, w ten sposób próbował uniknąć odpowiedzialności za kierowanie samochodem wbrew sądowym zakazom – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym. – Dzięki dociekliwości policjantów oraz skojarzeniu wizerunku mężczyzny z poprzedniej interwencji, szybko udało się ustalić, mężczyzna przedstawia się za trzy lata młodszego brata. 26-latek nie uniknie odpowiedzialności za kierowanie pojazdem wbrew sądowym zakazom a tych młody mieszkaniec Mławy ma na swoim koncie aż sześć.

Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat więzienia. Dodatkowo mieszkaniec Mławy za podawanie fałszywych danych osobowych został ukarany mandatem.

red