Parkingi w Ciechanowie: jeden nowy, drugi wyremontowany

Dobra wiadomość dla kierowców w Ciechanowie. Będzie nowy parking przy ul. Hallera, a zatoka parkingowa przy ul. Gwardii Ludowej WRN zostanie wyremontowany.

– Rozpoczęła się budowa miejsc parkingowych przy ul. Hallera. Parking oraz jezdnia manewrowa zostaną wykonane z kostki brukowej. Jest to zwycięski osiedlowy projekt obywatelski – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Rozpoczęta inwestycja obejmuje budowę 13 nowych miejsc postojowych (w tym 1 dla osób niepełnosprawnych), miejsca do składowania śniegu oraz jezdnię manewrową. Zostanie ułożona kostka betonowa w kolorze szarym, miejsca parkingowe oddzielone będą czerwoną kostką. Prace zakończą się prawdopodobnie do końca lipca.

Rozpoczął się także remont zatoki parkingowej przy ul. Gwardii Ludowej WRN, znajdującej się przy pawilonach handlowych. W miejsce zniszczonej nawierzchni asfaltowej pojawi się kostka brukowa.

– Prace powinny potrwać około 3 tygodni. Wyznaczone prostopadle do jezdni miejsca parkingowe będą oddzielone liniami z kostki w innym kolorze. Remont zatoki jest jednym z zadań na osiedlu „Aleksandrówka II”, które zostały uwzględnione na liście inwestycji i remontów na 2020 rok, opracowanej po spotkaniach prezydenta z mieszkańcami – informuje Paulina Rybczyńska.

Fot. UM Ciechanów/Budowa parkingu przy ul. Hallera