Partnerskie miasto Ciechanowa zaatakowane przez Rosjan

Rosyjscy agresorzy w poniedziałek zaatakowali także miasto Chmielnicki na zachodniej Ukrainie – partnerskie miasto Ciechanowa.

– Z informacji, które otrzymał prezydent Ciechanowa wynika, iż kilka rakiet uderzyło w infrastrukturę dostarczającą energię elektryczną w Chmielnickim. Przez pewien czas wczoraj nie było w mieście prądu oraz zasięgu sieci komórkowej. Dla mieszkańców dostawy energii zostały już przywrócone. Ograniczenia w dostawie dotykają jeszcze przedsiębiorstwa. Zadziałała równocześnie obrona przeciwlotnicza, która zestrzeliła większość rakiet wycelowanych w obwód Chmielnicki. Miasto Ciechanów planuje kolejną dostawę pomocy humanitarnej dla miasta partnerskiego. Szczegóły będą podawane w najbliższym czasie – przekazała nam rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Przypomnijmy, że Ciechanów już wiele razy podczas trwającej od 24 lutego rosyjskiej napaści na Ukrainę wspierał partnerskie miasto. Do Chmielnickiego trafiły transporty z pomocą humanitarną, karetka z pełnym wyposażeniem, drony, noktowizory dla obrony cywilnej.

Red

Fot. UM Ciechanów