Pędził przez Ciechanów ponad dwa razy szybciej niż jest dozwolone

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nie pobłażają drogowym piratom stwarzającym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. We wtorek (28 marca) zatrzymali 33-letniego, nieodpowiedzialnego kierowcę audi, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 107 km na godz.

Do zatrzymania doszło na ul. Płockiej w Ciechanowie. –  Mężczyzna pędził 107 km na godz.h w  miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godz. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 złotych. Oprócz tego zatrzymali kierującemu prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych – informuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

Policja przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie trzech miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do sześciu miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

– Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg – wzywa mł. asp. Magda Zarembska.

red