Pięć osób podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami

To jeszcze nie skala na miarę karteli z Cali czy Medellin, ale ciechanowska Policja nie ma pobłażania dla przestępczości narkotykowej. Właśnie zatrzymano pięć osób.

– Dwóch 29-latków usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, 19-latek: zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Kryminalni zatrzymali również dwie kobiety, które mogły handlować narkotykami. Wobec 19-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Jak relacjonuje kom. Bym: ciechanowscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku własnej pracy ustalili, że dwóch mężczyzn jeżdżących hondą po terenie Ciechanowa posiada narkotyki. Pojazd ten zatrzymali do kontroli na jednej z ulic miasta. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Pasażer samochodu w kieszeni miał torebki z białym proszkiem, natomiast w pojeździe znajdowało się pudełko z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że znalezione substancje to amfetamina i marihuana. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania policjanci znaleźli kolejne substancje zabronione. Zarówno kierujący jak i pasażer, 29-latkowie z gminy Glinojeck oraz z pow. mławskiego usłyszeli zarzuty posiadania substancji zakazanych.

– Podczas dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, osoby które mogą zajmować się handlem narkotykami. Kryminalni w jednym z budynków podczas przeszukania znaleźli znaczną ilość środków odurzających – Funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę oraz zabezpieczyli znaleziony susz. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji o łącznej wadze ponad 300 gramów, okazało się, że jest to marihuana – informuje kom. Jolanta Bym.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 17- i 39-latce zarzutów z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. handel narkotykami. Natomiast 19-latek w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Wobec kobiet prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 Fot. KPP Ciechanów