Pięćdziesiąt lat razem czyli „Złote Gody” w Opinogórze Górnej

Już po raz kolejny w Urzędzie Gminy w Opinogórze Górnej zostały wręczone Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Prezydent RP Andrzej Duda przyznał je 14 parom małżeńskim, które przeżyły ze sobą pół wieku.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał wójt Piotr Czyżyk w asyście zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Huberta Olszewskiego i zastępcy przewodniczącego Rady Gminy Roberta Goździewskiego.

Odznaczeni zostali: Janina i Janusz Frankowscy z Zygmuntowa, Stanisława i Czesław Chmielewscy z Pomorza, Agnieszka i Wojciech Karwaccy z Chrzanówka (pan Wojciech nie był obecny, pani Agnieszce towarzyszył wnuk), Marianna i Janusz Kuban z Łęk, Danuta i Bogusław Majewscy z Woli Wierzbowskiej, Barbara i Kazimierz Malik z Władysławowa, Alina i Dominik Maślanka z Władysławowa, Danuta i Jan Moczulak z Bogucina, Janina i Ryszard Nawroccy z Zygmuntowa, Barbara i Włodzimierz Pikus z Czernic, Weronika i Jan Sadowscy z Wierzbowa, Barbara i Józef Teklińscy z Pałuk

Nieobecne były dwie pary jubilatów: Anna i Edward Goljasz z Przedwojewa oraz Alina i Wiesław Kołakowscy z Woli Wierzbowskiej, którzy medale odbiorą w późniejszym terminie.

Były serdeczne gratulacje, życzenia dużo zdrowia i miłości na kolejne lata od władz gminy i członków rodzin. Obecni byli proboszczowie: Jarosław Arbat z Opinogóry Górnej i Wacław Michalski z Pałuk. Nie mogło oczywiście zabraknąć okolicznościowego tortu.  Oprawę artystyczną zapewnił zespół „Melodia”.

Red

Fot. FB UG Opinogóra Górna