Pierwsza przysięga mazowieckich terytorialsów w Wyszkowie

W najbliższą sobotę 16 lipca o godz. 11. w Wyszkowie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy, którzy od 1 lipca odbywali szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Wśród przysięgających będą również mieszkańcy powiatu wyszkowskiego.

Sobotnia uroczystość będzie pierwszą  przysięgą w historii 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „RÓJ”, która odbędzie się w Wyszkowie. Złoży ją 61 ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje z WOT”, przeznaczonego dla kandydatów niemających nigdy wcześniej styczności z wojskiem. Podczas uroczystości towarzyszyć im będą żołnierze, którzy ukończyli 8 – dniowe szkolenie wyrównawcze. 

Wejście pododdziałów na Plac Miejski w Wyszkowie przewidziane jest na godzinę 10:25, natomiast przysięga wojskowa żołnierzy – ochotników z północnego Mazowsza rozpocznie się o godz. 11:00. Żołnierzom, którzy wykazali się zaangażowaniem, determinacją oraz bardzo dobrymi wynikami, zostaną wręczone wyróżnienia i listy gratulacyjne. W trakcie uroczystości, podczas przegrupowania pododdziałów do defilady, klasy mundurowe zaprezentują pokaz sztuk walki. 

Dołącz do nas!

Kolejne szkolenie podstawowe oraz wyrównawcze w ramach projektu „Wakacje z WOT” rozpocznie się 2 września br. w Ciechanowie. Ochotnicy, którzy chcieliby wziąć w nim udział już teraz powinni złożyć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej. Mogą je składać zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Centrach Rekrutacji jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl), który pomoże w procesie rekrutacji.

Elżbieta OBRĘBSKA, Rzecznik prasowy. 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej