Pierwszy sternik “pod gazem” zatrzymany na Narwi

– Zgodnie z zapowiedziami, Policja prowadzi kontrole amatorów sportów wodnych. Przed sądem stanie mieszkaniec Wołomina. Nietrzeźwy 48-latek na Narwi sterował łodzią motorową mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje kom. Milena Kopczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

– Urlop, wypoczynek i beztroska – to podstawowe skojarzenia jakie przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o słonecznej porze roku. Niestety często dopiero w dalszej kolejności zastanawiamy się nad bezpieczeństwem, trzeźwością i odpowiedzialnością. Zgodnie z zapowiedziami, przy wielbicielach aktywnego wypoczynku policyjna łódź nie przepływa obojętnie. W ostatnich dniach, funkcjonariusze, patrolując szlak żeglugowy na wysokości Dzierżenina, zatrzymali do kontroli mężczyznę, który sterował łodzią motorową. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 48- latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Turysta odpowie przed sądem za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym – relacjonuje kom. Kopczyńska.

– Pamiętajmy, że woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają policjanci, jednak pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo! – apeluje pani komisarz.

red

Fot. KPP w Pułtusku