Pierwszy sukces antynarkotykowego owczarka

Owczarek belgijski przeszkolony do wykrywania narkotyków i innych substancji odurzających, który od kilku dni służy w ciechanowskiej policji, w czwartek (11 lutego) odniósł pierwszy sukces.

Jak poinformowała rzeczniczka KPP Ciechanów podkom. Jolanta Bym – zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany o posiadanie narkotyków oraz kierowanie samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji policjanta, który był już po służbie. W czynnościach pomógł pies do wyszukiwania zapachów narkotyków.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=jOD3-co6_uk’]

Relacja rzeczniczki w– Wczoraj około godz. 20:00 funkcjonariusz z ciechanowskiej komendy, który był już po służbie zauważył pojazd, który nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego-Pułtuska. Tor jazdy i zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia u policjanta, że może kierować pod wpływem alkoholu. O sytuacji poinformował dyżurnego policji. Wskazany przez policjanta pojazd został zatrzymany na ul. Tatarskiej. Był to seat cordoba, którym kierował 27 letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego. Zachowanie mężczyzny wzbudziło u policjantów podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania jego odzieży, policjanci znaleźli torebkę foliową z zawartością białego proszku ( 0,68 g), którego wstępne badanie wykazało , że może to być amfetamina.

W tym zdarzeniu dużą rolę odegrał pies do wykrywania zapachów narkotyków. Była to jego pierwsza akcja. Został użyty do przeszukania pojazdu. Piesek zaznaczył miejsce gdzie były już tylko puste torebeczki. Najprawdopodobniej wcześniej znajdowały się tam narkotyki – relacjonuje podkom. Jolanta Bym.

Przypomnijmy, że 5 tys. zł na zakup czworonoga przekazał policji ciechanowski Urząd Miasta. Ratusz ogłosił też konkurs na jego (a właściwie – je – bo to suczka) imię. Głosować można na stronie www.umciechanow.pl do północy w niedzielę 14 lutego.