Piesi. Bądźcie widoczni na drodze!

Po zmroku szedł prawą stroną jezdni i nie miał żadnych elementów odblaskowych gdy potrącił go samochód. Ranny (obrażenia ciała powyżej 7 dni) 61-letni pieszy został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj (niedziela, 30 października) ok. 18.30 na drodze Rumoka – Ościsłowo w gminie Glinojeck. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.

– Według wstępnych ustaleń policjantów, 22-letni kierujący samochodem osobowym audi, uderzył w 61-letniego mężczyznę. Pieszy poruszał się prawą stroną jezdni i nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca audi był trzeźwy. W wyniku zdarzenia pieszy został przewieziony do szpitala. Mężczyzna doznał obrażeń ciała powyżej dni 7 – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich uczestników dróg o zachowanie ostrożności na drodze. – Przypominamy o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poruszając się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego też noszenie odblasków powinno stać się dla nich nawykiem – mówi nadkom. Jolanta Bym.

red