Piesi zginęli w weekend

Dwoje pieszych zginęło w weekend  na drogach powiatu ciechanowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają: po zmroku, poza obszarem zabudowanym pieszy powinien nosić elementy odblaskowe.

Pierwszy, tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w sobotę ok. 20. na drodze Ciechanów – Sońsk. – – 22-letni mężczyzna, kierujący audi na prostym odcinku drogi potrącił młodego mężczyznę – relacjonuje rzeczniczka ciechanowskiej policji sierż sztab. Jolanta Bym –  18-letni mężczyzna zginął na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że szedł środkiem jezdni, ubrany na czarno, nie posiadał elementów odblaskowych.

W niedzielę ok. 19.20 w Rąbieżu, gm. Opinogóra zginęła 53-letnia kobieta. Szła jezdnią, gdy potrąciła ją laguna. – Kobieta była ubrana na ciemno i nie miała żadnego elementu odblaskowego. Wypadek miał miejsce poza terenem zabudowanym w miejscu nieoświetlonym – informuje Jolanta Bym.


IMG_6448

Wypadek w Rąbieżu – fot. Archiwum KPP Ciechanów

Co ważne – policjanci jechali już w tym kierunku, bo mieli sygnał o kobiecie idącej środkiem jezdni. Niestety, zanim ją znaleźli – dyżurny poinformował ich, że została właśnie potrącona przez samochód.

– Piesi, poruszający się po zmierzchu, poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych stwarzają dla siebie i dla innych poważne zagrożenie na drodze. Jeżeli zauważymy takie pieszego na drodze , należy niezwłocznie powiadomić policję – apeluje Jolanta Bym.

A my po raz kolejny przypominamy nagranie z byłym rzecznikiem ciechanowskiej policji, dziś przewodniczącym Rady Miasta Leszkiem Goździewskim, który pokazywał jak wiele dla bezpieczeństwa pieszego po zmroku znaczą elementy odblaskowe.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=wsX06UE_TPU’]