Piesza ranna na drodze Czernice-Opinogóra

Ciechanowska policja prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, w którym ranna została 81-letnia piesza. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18:30 na drodze Czernice-Opinogóra Górna poza terenem zabudowanym. Wcześnie zapadający zmrok i mgły powodują, że są oni słabo widoczni dla kierowców, dlatego policjanci apelują o noszenie odblasków. Każdy element odblaskowy może zwiększyć kilkukrotnie 
odległość z jakiej kierowca widzi pieszego. 

-Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku drogowego, w którym ranna została 81-letnia mieszkanka pow. ciechanowskiego. Według wstępnych ustaleń kobieta poruszała się jezdnią poza obszarem zabudowanym po zmroku, ubrana w czarną kurtkę bez elementów odblaskowych. W tym samym kierunku co piesza, poruszał się 31-letni kierujący osobowym citroenem, który uderzył w idąca pieszą. Kobieta została przewieziona do szpitala, w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała powyżej 7 dni. Kierowca pojazdu był trzeźwy – informuje oficer prasowy KPP kom. Joanna Bym. 

Jesień to trudny czas dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 30 – 40 metrów. Natomiast osoba piesza mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Kierujący pojazdem zyskuje w ten sposób czas na wykonanie dowolnego manewru, może zwolnić, wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. 
-Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu, aby poruszając się po drogach pamiętali o tym, żeby być widocznym dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że stosowanie elementów odblaskowych może ocalić życie – mówi kom. Jolanta Bym.