Pieszy potrącony na przejściu w Mławie

Mławska policja prowadzi czynności w sprawie sobotniego wypadku drogowego, do którego doszło przed godz. 10 rano, na ul. Sienkiewicza w Mławie, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Kierowca opla potrącił przechodzącego przez przejście, 51-letniego mławianina. Policja ustala szczegółowo przebieg zdarzenia i apeluje do świadków wypadku o pilny kontakt.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący oplem potrącił przechodzącego przez przejście 51-letniego mieszkańca Mławy. Mężczyzna upadł na jezdnię. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Trwają szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku. Policja ustala także, kto w momencie zdarzenia kierował oplem. Bezpośrednio po zdarzeniu służby ratunkowe wezwał 18-letni mieszkaniec pow. mławskiego, który wysiadł z opla. Na miejscu wypadku był także 75-letni mieszkaniec pow. mławskiego, który twierdził, że kierował oplem – informuje asp. szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policja apeluje do świadków tego wypadku o pilny kontakt z tutejszą jednostką policji. W sobotnie przedpołudnie, w tym miejscu było wielu przechodniów i kierowców, liczy się każda informacja i szczegół tego zdarzenia. Prosimy o kontakt pod numerem tel. 47 703 62 39 (wydz. kryminalny), 47 703 62 00 (oficer dyżurny).

red