Piją i jadą. Bez uprawnień – też siadają za kierownicę

– W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz mężczyznę, który pomimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zdecydował się wsiąść za kółko – informuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie podkom. Ewa Brzezińska.

W sobotę (17 kwietnia) w nocy na ul. Płońskiej policjanci zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas sprawdzenia  w policyjnych systemach okazało się, że 38 – latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd. Tego samego dnia rano w Zygmuntowie, gm. Opinogóra Górna, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena sharan, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. 44 – letniego kierującego mundurowi poddali badaniu, gdzie wynik wskazał że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.  – Podobny wynik badania uzyskał 32 – latek, który na ul. Tatarskiej został zatrzymany do kontroli przez policjantów z uwagi na znajdujący się pod pojazdem znak stawiany przy tzw. „wysepkach”. W trakcie rozpytania mężczyzna oświadczył, że uderzył w niego na ul. Płockiej – relacjonuje podkom. Brzezińska.

– Pomimo ciągłych apeli o zachowanie trzeźwości i  rozsądek na drodze nadal są osoby, które uważają , że mogą prowadzić pojazd pomimo wypitego alkoholu lub zakazu prowadzenia.  Za takie właśnie myślenie wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą przed Sądem – mówi podkom. Ewa Brzezińska.

red