Pijanego kierowcę zatrzymali w Ciechanowie policjanci z… Wrocławia

Trzeba mieć naprawdę pecha, by bez prawa jazdy, za to z prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, wpaść jadąc autem na policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy swój czas wolny spędzali akurat w Ciechanowie. Nie mówiąc już o całkowitym braku odpowiedzialności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (czwartek, 3 września) ok. 10.45. – Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w czasie wolnym od służby jadąc ulicą Nadfosną zauważyli volvo, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.  Policjanci podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu zareagowali natychmiast, zatrzymali kierowcę volvo i wezwali na miejsce mundurowych z ciechanowskiej Komendy Policji.  Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało że mieszkaniec Ciechanowa miał prawie dwa i pół promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 34 latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B – relacjonuje podkom Ewa Brzezińska z KPP Ciechanów.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat  oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.  

red.

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne