Pijani za kierownicą – potencjalni zabójcy

Coraz więcej apeli o rozsądek, coraz ostrzejsze kary, coraz więcej policyjnych patroli na drogach, a pijanych kierowców nie ubywa. Tylko w ostatni weekend w powiecie ciechanowskim drogówka zatrzymała sześciu. Na szczęście nie spowodowali poważniejszego wypadku.

– W sobotę tuż po godzinie 8. w miejscowości Bieńki Karkuty policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą alfa romeo. 29-letnia mieszkanka Ciechanowa miała w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu – relacjonuje oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym. – W nocy z soboty na niedzielę dzięki zgłoszeniu mieszkanki Ciechanowa, z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierowca seata cordoby. 56-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego został zatrzymany na ul. Granicznej w Ciechanowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2,5 promila. Dzięki reakcji i zgłoszeniu świadków niebezpiecznej jazdy pijanego kierowcy, nie doszło do tragedii.

W niedzielę nie było lepiej. O 15. w Przedwojewie na drodze wojewódzkiej nr 617 Ciechanów-Przasnysz kierowca citroena stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Wstępne badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 45-letni mieszkaniec Przasnysza był pod wpływem alkoholu. Trafił do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badania. Po opuszczeniu szpitala 45-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

– O godz. 15.30 w miejscowości Osiek Aleksandrowo, 42-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, kierowca skody fabi stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu gdzie pojazd dachował. Mężczyzna sam opuścił pojazd, nie odniósł poważniejszych obrażeń, jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu – informuje kom. Jolanta Bym. – W miejscowości Garnowo Duże około godz. 19.20 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem opla zafiry. Według ustaleń funkcjonariuszy zarówno kierowca jak i jego pasażerka tego pojazdu znajdowali się pod wpływem alkoholu. Małżeństwo z terenu powiatu ciechanowskiego zostało zatrzymane do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

W już w poniedziałkową noc – ok. godz. 2. w Ciechanowie na ul. Tatarskiej funkcjonariusze z Wydziału Prewencji ciechanowskiej policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla corsy. 23-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował samochodem mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

– Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności – przypomina kom. Bym.

red