PIJANI ZATRZYMANI

Ciechanowscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich samochodów, będąc pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zatrzymania doszło około w środę około godziny 17:30 w Ciechanowie na placu Jana Pawła II. 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierował samochodem peugeot mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.  

Do kolejnego zatrzymania doszło w czwartek. Około godz. 16:20 kierowca volkswagena uczestniczył w zdarzeniu drogowym na ul. 3 Maja. 72-latek z Ciechanowa uderzył w tył samochodu opel. Jak się okazało kierowca opla miał w organizmie ponad promil alkoholu.

– Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów – informuje kom. Jolanta Bym z KPP w Ciechanowie.