Pijany i bez prawa jazdy. Grozi mu więzienie

– W minioną niedzielę (5 maja) na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Osiek-Aleksandrowo doszło do kolizji dwóch pojazdów. Okazało się, że jeden z kierujących jest kompletnie pijany, a w dodatku nie ma prawa jazdy. Badanie stanu trzeźwości 28-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie

Do zdarzenia doszło około godz. 15. na drodze wojewódzkiej nr 618 relacji Gołymin-Wyszków w Osieku -Aleksandrowie. Jak ustalili interweniujący policjanci, kierujący peugeotem, 21-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego, uderzył w tył pojazdu toyota. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

– W związku z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu makowskiego: 22, 27 i 28-latka. Wszyscy trzej mężczyźni byli pijani. Mundurowi wykonali oględziny pojazdów uczestniczących w kolizji oraz przesłuchali świadków – relacjonuje pani rzecznik. – Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zarzutu 28-letniemu mieszkańcowi powiatu makowskiego. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna. 28-latek odpowie również za jazdę bez uprawnień.

Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności kolizji drogowej.

red