Pijany kierowca zatrzymany w Glinojecku

28-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie kiedy zatrzymali go policjanci z Posterunku w Glinojecku. Dodatkowo kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swoje postępowanie. -Apelujemy do kierowców aby pamiętali, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie ludzkie. Dlatego nie warto ryzykować, a w drogę zawsze ruszać trzeźwym – mówi podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Wczoraj, ok. 18.40, policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku w Glinojecku na ul. Bema zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Już rozmowa z siedzącym za kierownicą mężczyzną wzbudziła ich podejrzenia. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Podejrzenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły. Urządzenie pokazało, że 28-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo jechał samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Mężczyzna musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi swojego postępowania. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

– Pamiętajmy jednak, że oprócz odpowiedzialności prawnej, na kierowcach spoczywa przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzkie. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie popełniajmy tego błędu i w drogę zawsze ruszajmy na trzeźwo – apeluje podkom. Ewa Brzezińska.