Pijany ojciec wiózł dzieci. Nie miał prawa jazdy

Wczoraj (środa, 18 sierpnia) policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który mając 2 i pół promila, wiózł samochodem dwójkę swoich dzieci. – 47-latek nie posiadał uprawnień. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Zatrzymanie miało miejsce na terenie gminy Sońsk. – Około godz 18.15 Policjanci z Posterunku Policji w Sońsku zostali poinformowani, że po terenie gminy Sońsk oraz Gołymin Ośrodek może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie w miejscowości Ciemniewo do kontroli zatrzymali kierującego oplem. W pojeździe znajdowało się dwoje dzieci w wieku 10 i 12 lat. Badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało dwa i pól promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem – relacjonuje podkom. Brzezińska.

Policjanci przypominają, że za jazdę pojazdem wstanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może zastosować karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

Policjanci apelują: piłeś – nie jedź! Nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Spożywałeś/aś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! W ten sposób może uratujesz komuś życie i unikniesz negatywnych konsekwencji prawnych!