Pijany, złodziej i oszust

2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał mężczyzna zatrzymany wczoraj (wtorek 26 kwietnia) przez policjantów na budowie drogi wojewódzkiej Ciechanów-Przasnysz. W banku przy Pułtuskiej wpadł wyłudzacz kredytu, a na pl. Jana Pawła II kolejna nieostrożna osoba straciła dokumenty i pieniądze.

Wczoraj, po 11. policjanci z ciechanowskiej komendy odebrali telefon z informacją o dziwnym zachowaniu jednego z robotników pracujących przy modernizacji drogi wojewódzkiej nr 617. Na miejscu sprawdzili alkomatem trzech mężczyzn kierujących ruchem pojazdów w miejscu, w którym z powodu robót, odbywał się on jednym pasem. Dwóch było trzeźwych, trzeci – nie. Teraz stanie przed sądem.

Również wczoraj doszło w Ciechanowie do kolejnej kradzieży biurowej. – Ok.16. nieznany sprawca wykorzystujac niefrasobliwość ciechanowanki wszedł do otwartego pokoju w biurze przy pl. Jana Pawła II, skąd skradł pozostawioną na biurku torebkę damską – relacjonuje rzecznik ciechanowskiej policji nadkomisarz Leszek Goździewski. – Łupem złodzieja padły dokumenty, klucze do mieszkania i samochodu, dwa telefony komórkowe i pieniądze w kowocie 500 złotych. Szukamy sprawcy i zachęcamy do zachowania większej rozwagi. Złodziej nie planuje kradzieży przez pół dnia. Wystarczy mu chwila, by skraść niezabezpieczone wartościowe przedmioty.

Wczoraj w policyjne sidła wpadł kolejny w tym roku oszust. Policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej zatrzymali go w jednym z banków przy ul. Pułuskiej, gdzie usiłował wyłudzić kredyt.

26-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego chciał wyłudzić 7 tys. zł na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu.

msz