Piknik dla bezpieczeństwa. Także w Ciechanowie

Od 16 do 20 maja na Mazowszu wojewoda mazowiecki i mazowiecki kurator oświaty zapraszają na pikniki dla uczniów szkół podstawowych w ramach “Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa”. Pierwszy piknik odbył się wczoraj w Płocku, drugi dzisiaj w Siedlcach, a trzeci – zaplanowano jutro w Ciechanowie.
Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki – uczestnicy pikników mogą skorzystać z szeregu atrakcji m.in. jazdy rowem po torze według zasad ruchu drogowego, nauki udzielania pierwszej pomocy, czy wziąć udział w quizie wiedzy o ruchu drogowym dla rowerzystów.

– To piknik, na którym chcemy przybliżyć zasady poruszania się w ruchu drogowym, zasady bezpieczeństwa nad wodą, ale również w dalszych częściach bezpieczeństwo w internecie. Chciałbym podziękować Kuratorium Oświaty, które jest współorganizatorem wszystkich pikników odbywających się w całym tygodniu w innych delegaturach MUW. Dziękuje również policji, strażom miejskim, straży pożarnej, dyrektorom i nauczycielom szkół, którzy podjęli się tego wyzwania, żebyśmy mogli poza dodatkowymi zajęciami szkolnymi przybliżyć naszej młodzieży te zasady bezpieczeństwa. Życzę dobrej zabawy i edukacji – powiedział w Płocku wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

W płockim pikniku wzięli udział: poseł Anna Cicholska, mazowiecki wicekurator oświaty Krzysztof Wiśniewski oraz kierownik delegatury MUW w Płocku Marlena Mazurska.

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa adresowany jest szczególnie do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, uczniów szkół podstawowych, wychowanków przedszkoli i placówek oświatowych. Jego celem jest popularyzacja problematyki bezpieczeństwa dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu drogowego oraz profilaktyka zagrożeń. Inicjatorami akcji byli Poseł Paweł Lisiecki oraz zarząd Moto Klubu Wawer.

18 maja 2022 r. – Delegatura MUW w Ciechanowie (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego, ul. Powstańców Wielkopolskich 1, godz. 10.00-13.00). Będą m.in. konkursy wiedzy o ruchu drogowym, konkursy jazdy na rowerze zgodnej z przepisami ruchu drogowego, turnieje doskonalenia technik jazdy po torze rowerowym, slalomy na hulajnodze, gry i zabawy na temat bezpieczeństwa, pogadanki tematyczne, pokazy ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazy sprzętu specjalistycznego.

red
Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki