Plac zabaw z nową nawierzchnią

Rozpoczęła się modernizacja ciechanowskiego placu zabaw przy ul. Wesołej.

– Plac zabaw przy ul. Wesołej będzie miał wymienianą nawierzchnię. Zostanie tam zamontowana bezpieczna dla dzieci, kolorowa nawierzchnia poliuretanowa z syntetycznego kauczuku – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. -Jest to zwycięski projekt na osiedlu „Kwiatowe” w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

Jak podaje Paulina Rybczyńska: w tym roku miasto zmodernizowało i wzbogaciło już 6 przestrzeni rekreacyjnych dla najmłodszych. W czasie stanu epidemii cały czas trwają różne prace remontowo-inwestycyjne. Gruntowny remont przeszły 4 place zabaw na terenie miejskich przedszkoli (nr 1, nr 4, nr 5 i nr 8). Ponadto zmodernizowano kącik zabawowy oraz sportowy na osiedlu Zachód oraz przestrzeń do zabaw pomiędzy ul. K. Szwanke i J. Reutta

-Najmłodsi mieszkańcy miasta, po zniesieniu obostrzeń sanitarnych, będą mogli korzystać z nowoczesnych zestawów edukacyjno-rekreacyjnych o dużych gabarytach, umożliwiających korzystanie z urządzeń wielu dzieciom jednocześnie, zawierających m.in. wieże, zjeżdżalnie, pomosty, tunele, trapy do wspinaczki, tablice, liczydła i inne elementy o charakterze edukacyjnym. Na placach pojawiły się też nowe karuzele, huśtawki, słupy z koszami do gry, kiwaki sprężynowe, pająki do wspinaczki oraz ławki i piaskownice – wylicza rzeczniczka i przypomina, że nadal obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw.

Fot. UM Ciechanów