Płońszczanie nie chcą do sądu w Ciechanowie

Planowana przez resort sprawiedliwości reforma sądownictwa będzie jednym z głównych tematów niedzielnego (19 lutego, godz. 10.00) programu w TVP INFO „Głos Mediów”.

„GŁOS MEDIÓW” NA ŻYWO Z KATOWIC
Program TVP INFO – w niedzielę, 19 lutego

Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin udzielił specjalnego wywiadu „Głosowi Mediów”. Jak ma wyglądać planowana reforma sądownictwa? Czy małe sądy muszą zniknąć i będziemy zmuszeni jeździć do wielkich miast?  Czy Ministerstwo Sprawiedliwości konsultowało zmiany z prezesami sądów okręgowych, apelacyjnych? Czy były spotkania z przedstawicielami samorządów?
Tzw. rejonizacja sądów niepokoi ludzi i wzbudza protesty. Zazwyczaj zbierane są podpisy pod petycjami w obronie danego sądu. W Sochaczewie mieszkańcy byli bardziej zdecydowani – jako jedyni w Polsce wyszli na ulice. Budynek sądu w Płońsku kosztował 18 MILIONÓW złotych. Supernowoczesny. Superfunkcjonalny. Ale … tutejszy sąd ma być przeniesiony do Ciechanowa. Co najbardziej niepokoi ludzi w Sochaczewie, Gostyninie, Płońsku i tysiącu innych polskich miejscowości?
Z Ministrem Jarosławem Gowinem porozmawiamy też o sprawie małej Magdy z Sosnowca. Odbył się pogrzeb dziewczynki. Jej matka została zwolniona z aresztu. Ta sprawa nadal budzi ogromne emocje i zrozumiałe jest wzburzenie ludzi. Jak dalej może potoczyć się proces w sprawie wyjaśnienia śmierci dziecka?

Do programu zaprosiliśmy przedstawicieli regionalnych mediów: Jana Dziadula – znanego śląskiego publicystę, Jacka Filusa – szefa Radia Katowice, Iwonę Flanczewską–Rogalską – TVP Katowice,

Poza tym, ponad stu szefów mediów z małych i większych miejscowości (w tym ciechtivi.pl) może na żywo komentować tematy poruszane w studio. Co ich dziwi, zaskakuje, denerwuje?

Głos Mediów – TVP INFO ; niedziela godz. 10.00
Autorami cyklu są: Jacek Cholewiński (prowadzący) i Jarosław Grzelak (producent).