Płot uszkodzony, passat rozbity, kierowca pijany i bez uprawnień

Dwa zastępy ciechanowskich strażaków przez 45 minut usuwały skutki zdarzenia na ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie. Doszło do niego w minioną sobotę (7 stycznia). Sprawca był pijany.

– O godz. 16.40 otrzymaliśmy informację o miejscowym zagrożeniu w Ciechanowie przy ul. Wojska Polskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pojazd marki VW Passat, który wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, odłączeniu zasilania w pojedzie,  sprawdzeniu ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych – nie stwierdzono – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Damian Kołpaczyński.

– 22-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował samochodem osobowym VW Passat, poruszał się ul. Wojska Polskiego, a następnie Przasnyską, Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Zdarzenie widzieli świadkowie, którzy podbiegli do samochodu, gdy wyciągnęli mężczyznę z auta wyczuli, że jest kompletnie pijany. Mężczyzna kierował pomimo dwóch zakazów sądowych prowadzenia pojazdów oraz z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowych zakazów – poinformowała dzisiaj (wtorek, 10 stycznia) Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie.

red

Fot. mł. asp. Michał Leszczyński/ KP PSP Ciechanów