Po “Koncertowaniu pod blokiem”. Sześć wniosków do sądu na prezydenta Ciechanowa

Ciechanowska Policja skierowała do sądu sześć wniosków o ukaranie prezydenta Ciechanowa. Policjanci sprawdzają także czy podczas koncertów nie doszło do naruszenia art. 165 kodeksu karnego czyli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Ustalają również personalia uczestników koncertów.

 -Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie przeciwko Prezydentowi Miasta Ciechanów skierowała sześć wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ciechanowie z art 54 kw w związku z ustawą z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz w związku z paragrafem 14 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jednocześnie trwają czynności weryfikujące oraz ustalane są  dane personalne osób uczestniczących w cyklu koncertów pn. “Koncertowanie pod blokiem”. Ponadto w tutejszej jednostce policji prowadzone jest również postępowanie sprawdzające z art 165 kk – poinformował dzisiaj Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

-Nic nam w tej sprawie nie wiadomo – skomentowała nam dzisiaj rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

Za zorganizowanie koncertów wbrew negatywnej decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Gmina Miejska Ciechanów otrzymała karę 30 tys. zł. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.ciechtivi.pl/grzywna-30-tys-zl-dla-miasta-ciechanow/