Po tragicznym wypadku na drodze Gorysze-Wola Pawłowska. Kierowca był nietrzeźwy

Ciechanowska policja wyjaśnia dokładne okoliczności oraz przyczyny tragicznego wypadku, w którym zginął 29-letni pasażer mieszkaniec Ciechanowa. – Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności – mówi oficer prasowy KPP w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

– W piątek 29 lipca około godziny 21.25 na drodze Gorysze-Wola Pawłowska doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 29-letni mieszkaniec Ciechanowa a 21- i 26-letni mieszkańcy pow. ciechanowskiego zostali ranni. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Według wstępnych ustaleń policjantów 26-letni kierujący samochodem audi A4 zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety pomimo podjętej reanimacji 29-letni pasażer nie przeżył. Kierowca oraz drugi pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci ustalili, że 26-letni kierowca był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało 2 promile. Postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego prowadzą ciechanowscy policjanci pod nadzorem prokuratora – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

To nie pierwszy tak tragiczny wypadek w tym rejonie. Przypomnijmy, że w czerwcu w Woli Pawłowskiej zginęły trzy osoby https://www.ciechtivi.pl/jest-sledztwo-po-tragicznym-wypadku-w-woli-pawlowskiej/


POLICJA APELUJE!

KIEROWCO! Pamiętaj, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2! W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia. Ponadto sąd orzeka wobec osoby decydującej się wsiąść za kierownicę po alkoholu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na okres 15 lat. Co więcej, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
Policjanci ponownie apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Kiedy spożywasz alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę! Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia!

Stosujmy się do ograniczeń prędkości i szanujmy prawo drogowe. Wówczas wakacje 2022 na drodze staną się bezpieczniejsze, a nasza mapa wypadków śmiertelnych nie będzie się tak szybko zapełniała – apeluje nadkom. Jolanta Bym

red

Fot. OSP KSRG Rydzewo