Po uderzeniu zasnął w aucie. Czy wcześniej sam wypił 3 litry wódki?

– Mławska policja otrzymała zgłoszenie, dotyczące kierowcy volvo, który uderzył w drzewo a następnie ogrodzenie posesji. Po tym zdarzeniu kierujący wyszedł z auta, obejrzał uszkodzenia, po czym wsiadł za kierownicę i …zasnął. Był nietrzeźwy. Policję powiadomili świadkowie – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska. 

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę sierpnia, tuż przed południem, w Łebkach, gm. Strzegowo. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Volvo, 51-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc od Czarnocina w kierunku Niedzborza, na łuku drogi , zjechał z drogi, uderzył w drzewo na następnie w ogrodzenie prywatnej posesji. Wyszedł z samochodu o własnych siłach, obejrzał uszkodzenia, po czym wsiadł za kierownicę i zasnął. Świadkowie tego zdarzenia powiadomili policję oraz służby ratunkowe. Kierowca volvo był przytomny, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Wewnątrz pojazdu leżało około 30 sztuk pustych butelek po wódce o pojemności 100 ml. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Ciechanowie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie – relacjonuje asp. sztab.  Anna Pawłowska.

Policja apeluje – Twoja reakcja ma znaczenie ! Pijany kierowca na drodze to śmiertelne zagrożenie, dlatego tak ważna jest reakcja świadków. Policja coraz częściej  odbiera takie właśnie sygnały. Działanie przypadkowych osób pozwala na wyeliminowanie realnego, ogromnego niebezpieczeństwa. Te przypadkowe osoby ratują ludzie życie i zdrowie. Dziękujemy. 

red