Pobiegli na taras Pałacu Kultury i Nauki. 30 pięter w pełnym oporządzeniu

Wojciech Maciejewski zajął najwyższe – 36 miejsce w kategorii “open” i 21 w kategorii “open PSP” – spośród strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie startujących w IV Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu po Schodach “WIEŻOWIEC 2022”.

Zawodnicy mieli do pokonania 30 pięter mieli do pokonania 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki. Metę zlokalizowano na tarasie widokowym gmachu. Zawodnicy biegli w ubraniach specjalnych z aparatami ochrony układu oddechowego. – Naprawdę wielki szacunek dla startujących, którzy bieg ukończyli, niezależnie od tego jakie miejsca zajęli – skomentowano nam w Mazowieckiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej. – Taki bieg wymaga bardzo wielkiego wysiłku i wytrzymałości.

Wojciech Majewski pokonał 30 pięter w czasie 6:15,99. W mistrzostwach wzięło udział jeszcze trzech ciechanowskich strażaków. Piotr Morawski był 53. w kategorii “open” i 33. w kategorii “open PSP”. Karol Monczewski uplasował się na 167. miejscu w kategorii “open” i 31. w kategorii “open – PSP>70” z czasem: 8:20,76. Cezary Kurjata był 175. w kategorii “open” i 33. w kategorii “open – PSP>70”. Czas – 08:26,26.
Zwyciężył Mariusz Pustuła z KP PSP Myślenice (Małopolska) z czasem 05:01,58.

W mistrzostwach zorganizowanych we współpracy Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie z Komendą Główną PSP, Komendą Miejską PSP m.st. Warszawy oraz Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy udział zadeklarowało, rekordowo, aż 330 uczestników tj. 165 drużyn z całej Polski. Do mety dobiegło 286.

– Jako przedstawiciel Komendanta Głównego PSP w mistrzostwach uczestniczył Zastępca Dyrektora Biura Edukacji Komendy Głównej PSP  st. bryg. Marceli Sobol. Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie reprezentował Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul. W trakcie ceremonii wręczenia medali i pucharów obecny był również Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy st. bryg. Roman Krzywiec – informuje Mazowiecka KW PSP. – Dodatkową atrakcją Mistrzostw, cieszącą się dużym zainteresowaniem najmłodszych, był Piknik Strażacki zorganizowany na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. Pokazy psów ratowniczych, prezentacja grup specjalistycznych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, mobilny symulator zagrożeń pożarowych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie czy wystawa historycznych i nowoczesnych pojazdów pożarniczych to tylko niewielka część atrakcji, które można było oglądać w trakcie trwania mistrzostw.

Pełna lista wyników na: https://wyniki.datasport.pl/results3766/

red
Fot. KW PSP w Warszawie