Pobiegli z Paryża do Krakowa… (przez Ojrzeń)

Paweł Pszczółkowski z AKS Olimp Olsztyn zwyciężył w VI Biegu Przełajowym Paryż – Ojrzeń – Kraków rozegranym w ostatnią sobotę, a organizowanym przez Gminę Ojrzeń pod honorowym patronatem wójta Zdzisława Mierzejewskiego.

Niespełna 18-kilometrową trasę zwycięzca przebiegł w czasie 1 godz. 3 min. i 27 sek. Wyprzedził płoczczan: Sławomira Kąpińskiego, Artura Kamińskiego i Wojciecha Więckowskiego.

Najlepszy z gospodarzy – Andrzej Piechna (TKKF Promyk Ciechanów) przybiegł na piątym miejscu. Wyprzedził swego brata Włodzimierza. Na 16. miejscu uplasował się redaktor naczelny Tygodnika Ciechanowskiego Ryszard Marut, a na 17 – znany ciechanowski biegacz i dziennikarz sportowy Zenon Lewandowski – TKKF Promyk Ciechanów.

W kategorii wiekowej 14-17 lat – chłopców: 1. miejsce zajęli Radosław Wesołowski i Damian Sawicki z Gimnazjum w Kraszewie, a 2. – Michał Kapczyński z LO im. Gen. J. Bema w Ciechanowie. Wśród  dziewcząt zwyciężyła  Aleksandra Ślubowska z Gimnazjum w Kraszewie przed Pauliną Piechna z Gimnazjum w Młocku.
Zawodnicy wystartowali sprzed leśniczówki Paryż, przebiegli przez wioskę Kraków, a finiszowali na mecie przy szkole w Kraszewie. Na mecie był grill i pokazy wschodnich sztuk walki.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=0itoDKPmN28′]Impreza miała za cel prezentację walorów krajoznawczych oraz turystyczno – historycznych gminy Ojrzeń oraz popularyzację masowego biegania i promocję zdrowego stylu życia.
Partnerami Urzędu Gminy Ojrzeń w jej przygotowaniu byli: Nadleśnictwo Ciechanów; Nadleśnictwo Płońsk; TKKF „Promyk” w Ciechanowie; Gimnazjum w Kraszewie; Szkoła Podstawowa im. Wacława Kozińskiego w Kraszewie; Posterunek Policji w Ojrzeniu; Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie;  Ośrodek Zdrowia „Sanalex” w Ojrzeniu; Ochotnicza Straż Pożarna w Kraszewie; Ochotnicza Straż Pożarna w Ojrzeniu;Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ojrzeń „Uparty Mazur”.
Patronat medialny – tygodnik “Extra Ciechanów”.