Pobili latem, wpadli jesienią

Ciechanowscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców usiłowania rozboju, którzy napadli na mieszkańca powiatu ciechanowskiego. – Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Zostali objęci przez prokuratora policyjnym dozorem – informuje mł. asp. Aneta Podgórska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Pod koniec sierpnia tego roku, w jednym z ciechanowskich parków dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali mieszkańca powiatu ciechanowskiego wracającego nocą do. Mężczyzna został uderzony w twarz przez mijającego go napastnika. Mimo zagrożenia, zachował zimną krew i postanowił się bronić. Przestępcy chcieli w łatwy sposób zdobyć pieniądze, ale im się nie udało, pokrzywdzony zdołał uciec.  

– 33-latek postanowił o całym zajściu powiadomić Policję. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy na podstawie zebranych informacji, zabezpieczonych dowodów i analizy całego zdarzenia zidentyfikowali sprawców. Bazując na ustaleniach, policjanci w tym tygodniu zatrzymali 21-latka i jego rok młodszego kolegę podejrzanych o usiłowanie rozboju. Młodzi mężczyźni nie byli wcześniej karani ani znani policjantom – informuje mł. asp. Aneta Podgórska.

Prokurator Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec zatrzymanych policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Red