Pobity i porwany

Pobili go, wsadzili do bagażnika, zawieźli do lasu, gdzie kazali mu kopać grób. Na szczęście szybko złapali ich policjanci.

V6KBE2eyTjSQwMOO4XCe

 

Relacjonuje rzeczniczka ciechanowskiej Policji podkomisarz Jolanta Bym: policjanci z Ciechanowa zatrzymali czterech mężczyzn mających związek z pozbawieniem wolności 32-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego. Sprawcy wykazali się szczególnym okrucieństwem, bijąc go, wlewając na siłę alkohol do gardła, aż wreszcie każąc wykopać sobie grób. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Do zdarzenia doszło 8 listopada ok. godz. 12. Według ustaleń policjantów, pod jednym ze sklepów spożywczych w gm. Sońsk, 4 mężczyzn pobiło pokrzywdzonego a następnie siłą zapakowali go do bagażnika samochodu i wywieźli do lasu. Gdy byli już na miejscu ponownie go pobili, dręczyli wlewając mu na siłę alkohol do gardła oraz kazali kopać dla siebie grób. Jego oprawcy zabrali mu telefon komórkowy oraz buty i uciekli zostawiając w lesie. 32-latek na pieszo wrócił do domu w godzinach wieczornych. Policjanci tego samego dnia zatrzymali 2 mężczyzn, którzy są podejrzani o udział w porwaniu oraz mężczyznę, który był w posiadaniu skradzionego telefonu. Później zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami powiatu ciechanowskiego w wieku 20, 22, 31 i 55 lat. Sprawcy będą również odpowiadać za dokonanie rozboju. We wtorek trzech młodych mężczyzn usłyszało zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz rozboju. Na wniosek policji i prokuratury zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

55-latek będzie odpowiadał za paserstwo.

Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jeżeli pozbawienie wolności łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.