Pociąg zmiażdżył auto osobowe

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę (13 października) wieczorem w Mławie. – Za wiaduktem kolejowym (na drodze krajowej nr 7) w stronę Warszawy pociąg osobowy uderzył w samochód osobowy, który się zapalił – relacjonował przed 21. oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. kpt. Jacek Dryll.

-Nie wiadomo, skąd samochód znalazł się na torach w tym miejscu – informował st. kpt. Dryll. – Prawdopodobnie dymi się również lokomotywa.

W akcji biorą udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej i dwa zastępy OSP. – Pożar ugaszony – pisał później rzecznik mławskiej PSP. – Samochód osobowy zmiażdżony znajduje się pod pociągiem. Na miejsce dysponowany jest specjalistyczny sprzęt, celem podniesienia pociągu. Dopiero po wydostaniu i dokładnym sprawdzeniu samochodu osobowego będzie możliwe wykluczenie osób poszkodowanych w zdarzeniu. Akcja najprawdopodobniej potrwa jeszcze kilka godzin. Na tę chwilę nikt z pasażerów nie zgłasza potrzeby udzielenia pomocy medycznej.

-Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawa – Działdowo (odcinek Mława Miasto – Mława). Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie. Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów na stronie www.portalpasazera.pl – poinformowały wieczorem Koleje Mazowieckie.