Pod koniec maja powinniśmy poznać przybliżony termin otwarcia dla ruchu pojazdów mostu 3. Maja w Ciechanowie

Dzisiaj (10 maja) Urząd Miasta podał, że ekspertyza wraz z zaleceniami dotycząca uszkodzeń mostu zostanie w trybie pilnym sporządzona do 21 maja.

Most został uszkodzony w nocy lub nad ranem 6 maja. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.ciechtivi.pl/most-3-maja-w-ciechanowie-uszkodzony-i-zamkniety-dla-ruchu-na-jak-dlugo-nie-wiadomo/

– Ruch pieszy po jednej stronie mostu jest dopuszczony. Miasto zabezpieczyło monitoring z kilku kamer znajdujących się w pobliżu mostu, w tym z nowej cyfrowej kamery znajdującej się przy kolejce wąskotorowej. Miejski Sztab Kryzysowy na posiedzeniu 6 maja zarekomendował rozwiązanie rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe celem zabezpieczenia środków finansowych na naprawę mostu. Przybliżona kwota naprawy będzie znana po opracowaniu ekspertyzy. Przybliżony termin otwarcia mostu dla ruchu samochodów będzie znany pod koniec maja. Równocześnie z naprawą konstrukcji zostaną wykonane prace polegające na uzupełnieniu ubytków elewacji mostu, jego mycie oraz malowanie – poinformował ciechanowski Ratusz.

Red

Fot. Marek Szyperski