Podejrzani o napad na Ukraińca aresztowani. Wśród nich mieszkaniec naszego powiatu

21-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wśród podejrzanych o rozbój na obywatelu Ukrainy.

– Mławscy kryminalni, realizujący czynności pod nadzorem prokuratury, zatrzymali trzech podejrzanych o rozbój. Mężczyźni, w nocy z 2 na 3 listopada mieli wywieźć w okolice Woli Szydłowskiej, a następnie pobić i okraść obywatela Ukrainy – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, trzech mężczyzn zabrało do samochodu pracującego na terenie Mławy 37-letniego obywatela Ukrainy. W pobliżu Woli Szydłowskiej pobili go i okradli. Zabrali mu telefon, pieniądze i paszport, a następnie pozostawili mężczyznę na drodze. Ranny pokrzywdzony doszedł do pierwszych zabudowań i wezwał pomoc.

Jeden z podejrzanych o rozbój został zatrzymany 3 listopada. To 31-letni mieszkaniec pow. inowrocławskiego, przebywający na terenie Mławy. Dwaj współsprawcy trafili w ręce policji w ciągu kolejnych kilku dni. To 35-letni mieszkaniec pow. mławskiego i  21- latek z pow. ciechanowskiego.

– Cała trójka usłyszała już zarzut popełnienia rozboju. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Mławie, decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Red

Fot. Pixabay.com